Elektrolit dengenizi eşsiz tat ile koruyun!

Çinko-Magnezyum takviyeli elektrolit tozu

İÇİNDEKİLER

Potasyum 18.5 mEq/L
Sodyum 44.4 mEq/L
Klorür 34 mEq/L
Magnezyum 375 mg/L
Sitrat 28.7 mEq/L
Dekstroz 16 g/L
Çinko 7.5 mg/L
Sıcaklık ve nem oranının arttığı yaz aylarında sıvı ihtiyacı diğer mevsimlere göre daha yüksektir. Vücut, hava sıcaklığına karşı ısısını dengede tutabilmek için daha hızlı nefes alıp verme, terleme ve idrar ile fazla ısısını dışarıya atar. İnsan vücudunun yaklaşık %65’i sudan meydana gelir. Erişkin bir insan günlük ortalama 2.5 litre sıvıyı vücut ısısını dengelemk kaybeder.

Vücudun elektrolit dengesi hücre ve sinirlerin işlevlerini başarılı olarak yerine getirmek için oldukça temel elementlerdir. Elektrolit elementler sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyumdur.

Sıvı kaybının yanı sıra vücudun elektrolit dengesini düzenleyen sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller de dışarı atılır. Normal şartlar vücudumuz, sıvı elektrolit dengesini sağlamak için kaybettiği sıvı ve elektrolit elementleri besin ve aynı miktarda su tüketimimiz ile karşılayabilir. Vücudun normal günlük sıvı miktarındaki azalmalar susuzluk hissi ile kendini gösterir. Sıvı azalmaları sürekli alışkanlık halinde çoğalırsa ciddi sağlık problemleri yaşanabilir.
Sıvı Kaybının En Yaygın Nedenleri
  • Gastro-Enterit
  • Besin Zehirlenmesi
  • Alkol Alımı
  • Seyahat
  • Aşırı Sıcaklar
  • Spor ve Yüksek Aktivite Sonucu Terleme

Kullanım Şekli

Her bir saşeye 500ml ılık ya da soğuk su ile hazırlayarak tüketiniz. Her tüketimden önce taze hazırlayınız. Günde 1 ile 4 adet saşe tüketilmesi önerilir.

Alerjen Uyarısı

Bu ürünün içeriğindeki maddelere alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Saklama Koşulu

Açılmamış paketleri serin ve kuru yerde muhafaza ediniz