Yakaya Damlat

Cold-Mix Damlanın içindeki uygun oranda formüle edilmiş 1,8 sineol ve alfa-pinen içeriği ile yakaya damlatıldığında buharlaşarak inhalasyon yoluyla etki göstermektedir. Alkol, mentol, kafur ve reçine içermez.

İÇİNDEKİLER

Okaliptus % 0,5
Ladin % 1,20

Merhaba Sevgili Eczacı ve Hekimlerimiz,

2021’in hepimize daha iyi hisler yaşatması dileğiyle yeni yılınızı kutlarız.

Bizler yıla başarı haberleri ile başladık. 12 yıldır reçetenize sunduğumuz Cold-Mix İnhaler damla’nın COVİD-19 üzerindeki Anti-viral etkinlik çalışması sonucu çıkmıştır.

İçinde bulunduğumuz bugünlerde son 10 ayın en büyük öğretisinin virüsle mücadelede etkin davranışın virüse yakalanmamak olduğu ve virüsün en çok burun mukozamızda çoğalıp vücudumuza giriş yaptığı sağlık otoritesince defaatle tekrarlanmaktadır. Uzmanlığımız anti-viral/bakteriyel ajanlar konusu olduğundan Covid için ürünler geliştirmek üzere kolları sıvamışken Cold-Mix özelinde Covid-19 anti-viral etkinlik testi yaptırma ihtiyacı hissettik. Ne de olsa Covid-19 da bir RNA zarflı virüstü ve Cold-Mix damlanın zarflı virüslerde etkindi.

Bugün sonuçlarımızı sizinle paylaşıyoruz,

Cold-Mix İnhaler damlanın ‘yakaya ve yastığa damlatılma’ kullanım şekli göz önüne alınarak simüle edilen test ortamı ve metodu belirlendikten sonra Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve Avrupa ISO tarafından akredite edilmiş Viroloji laboratuvarında 22 Aralık 2020 tarihinde R-20-0334 sayılı sonuç raporu ile yayınlanan Sars-Cov-2 (Covid-19) üzerinde virüsidal (virüsü öldürme etkinlik) test sonuçları şöyledir.

Özet Test Sonucu; Cold-Mix İnhaler Damla isimli ürün Covid-19 (Sars-Cov-2) (Klinik İzolat) virüs ile kirletilmiş yüzeylere 5 ve 30 dakika uygulandığında sırasıyla %79,89 ve %93,23 düzeyinde VİRÜSİDAL etki (virüs öldürme) göstermiştir.

Sadece yakanıza damlatacağınız 5 damla Cold-Mix ile baş hizanızdaki 15L havadaki ve burun mukozanızdaki virüsleri 5 dakikada %79,89 oranında ve devam eden 30 dakika içinde %93,23 oranında yok edebilmenin virüsten korunmak için sadece ‘Derin bir nefes’ ile yeterli olması ‘Sağlığınızı Doğal Yollardan Koruyoruz’ misyonumuz ile örtüşmektedir.

Her ne olursa olsun! Covid-19 dan korunmak için Maske, Mesafe, Cold-Mix’le 

Etkinlik raporu detayı için tıklayınız!

Cold-Mix İnhaler Damla doğal bileşenleriyle (1,8 sineol ve pinen-kampfen);
​1,8 sineol ve alfa-pinen/ kampfen, havadaki virüslerin, ağız ve burun içindeki taşıyıcı hücreye tutunmasından önce veya tutunmaları sırasında (konakçı hücreye nüfuz etmeden önce) etkisini gösterir.

Klinik araştırmalarda 1,8 sineol ve alfa-pinen / kampfen’in en güvenli ve etkin şekilde grip ve soğuk algınlığında burun içindeki birikmiş ve kalınlaşmış mukus tabakasına hava yoluyla ulaşarak mukusu parçaladığı ve burnun, doğal siliyer aktiviteyle açıldığı gösterilmiştir.

​1,8 sineol ve alfa-pinen / kampfen bileşiklerinin antiviral ve antibakteriyel aktivitelerini gösteren araştırmalar, inhaler uygulamanın daha iyi aktivite gösterdiğini söylemektedir. 

Cold-Mix Damlanın içindeki uygun oranda formüle edilmiş 1,8 sineol ve alfa-pinen içeriği ile yakaya damlatıldığında buharlaşarak inhalasyon yoluyla etki göstermektedir.

UYGULAMA ŞEKLİ

• Giysilerin yaka ve omuz bölgelerine damlatılarak uygulanır. 

• Genel ortam kullanımlarında (araç içinde, ev ve ofis ortamlarında) pamuğa damlatıp ortamın havasına karışmasıyla önleyici/koruyucu etki sağlanabilir.

• Soğuk buhar makinelerinde 2 damla kullanımı uygundur.

UYARILAR

• İçilmez. 
• Cilde sürülmez. Cilde temas ettirmeyiniz.
• Doğrudan masaj yağı olarak kullanılmaz.
• Boğmaca ve Bronşiyal astım atakları sırasında kullanılmamalıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Yüze, burun içine ve etrafına, kulak ve ağıza doğrudan damlatılmaz.
• Gece yatarken yakaya veya yastık kenarına damlatıldığında cilde temas etmediğinden emin olunmalıdır.
• Hassas ciltlerde cilde uzun süreli teması halinde deride tahriş edici veya alerjik reaksiyonlar oluşur.

BU ÜRÜN HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ
Burun tıkanıklığını gidermek için; Bebeklerde günde 4 kez 1 damla
Çocuk ve yetişkinlerde günde 4 kez 2 damla uygulanarak
Güçlü antiviral ve antibakteriyel etki için; 2 saatte bir 4 damla uygulanarak 
Aile boyu doğal koruma sağlar. ​ Seyahat ederken, asansörde ve toplu yaşama alanlarında  Yakanızda, Yanı başınızda…

 

 

Cold-Mix İnhaler Damla 5ml ve 10ml formlarıyla hologramlı ambalajında sadece eczanelerde