Go to Top

Bactoblis Solunum Yolu Probiyotiği

A1

A2Boğaz ve orta kulak enfeksiyonları nedir?

Solunum yolu enfeksiyonları kış aylarında doktora başvurma nedenlerinin yarısından fazlasını oluşturur. Bu enfeksiyonlar, genellikle virüsler veya bakteriler tarafından meydana gelir.

Çocuklar her yıl özellikle kışın 8-12 kez solunum yolu enfeksiyonu atağı geçirir. Bu enfeksiyonlar sıklıkla burun, boğaz, larenks gibi üst solunum yollarını etkiler. Orta kulak, sinüs enfeksiyonları gibi durumlara da yol açar.

Belirtiler çocuktan çocuğa farklılık gösterir. Burun tıkanıklığı şeklinde başlayıp, bazen sarımsı bazen yeşilimsi olabilen bir akıntıya döner. Öksürük ve ateş oluşabilir. Boğaz ağrısı ve baş ağrısı sık görülür.

Bu hastalıklardan korunmamak veya bu enfeksiyonların tedavi edilmemesi daha önemli hastalıklara zemin hazırlar.
A3

 

Streptococcus Salivarius K12 bakterisi bazı bireylerde doğal olarak bulunan ve kişiyi boğaz ve orta kulak enfeksiyonlarından koruyan faydalı bir bakteridir. Yapılan çalışmalar, normal florasında S. Salivarius K12 bakterisi bulunduran çocukların, bulundurmayan çocuklara oranla çok daha az hastalık geçirdiklerini göstermiştir.

Bactoblis, Streptococcus salivarius K12 bakterisi içeren doğal bir probiyotiktir. Çocuk ve yetişkinler üzerinde yapılan klinik çalışmalar Bactoblis’ in boğaz ve orta kulak enfeksiyonlarından korunmada etkili olduğunu göstermektedir.

Bactoblis kullanımı ile boğaz ve orta kulak enfeksiyonlarından korunursunuz.
A4

Bactoblis kullanımı ne fayda sağlar?

Bactoblis boğaz ve orta kulak enfeksiyonlarından korunmayı sağlar. Ayrıca ağız sağlığının korunmasına yardımcı olarak ağız kokusunun ve diş çürümelerinin önlenmesinde de etkilidir.

Yapılan çalışmalar Bactoblis kullanan çocukların, kullanmayan çocuklara göre 30 kat daha az antibiyotik kullandığını kanıtlamaktadır. Bactoblis kullanımı ile çocuklarda okul günü kaybı, ailelerde ise iş günü kaybı 14 kat azalmıştır.

A5

Bactoblis Nasıl Kullanılır?

Bactoblis doktor ve eczacınız tarafından başka şekilde önerilmediği sürece 3 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde 90 gün boyunca günde 1 kez kullanılır. Emilebilen tablet, akşam yatmadan önce ve dişler fırçalandıktan sonra, ağızda en az 5 dakika emilerek, kayboluncaya kadar kullanılmalıdır. Kullandıktan sonra hiçbir şey yenilip içilmemelidir.
A6